Kapat
Binektaşı sk 21/B ve 24/A Küçükesat, ANKARA
0533 332 94 37
0312 418 30 40

KAPALI GENLEŞME SİSTEMLERİ

Kapalı Genleşme Sistemi Kurulumu

Genellikle merkezi ısıtmalı kaloriferli binalarda özellikle üst katta bulunan daireler ile binanın kuzey cephesindeki bazı dairelerde ısınma problemleri meydana gelmektedir. Bilindiği üzere dairelerinizin dengeli bir şeklide ısınmaları için kalorifer kazanında ısınan su tüm dairelerimizde bulunan radyatörlerde belli bir basınç altında hızlı bir şekilde dolaşması gerekmektedir. Kapalı genleşme sistemi ile yakıt tasarrufu sağlanmasının yanı sıra kazan ve tesisatın ekonomik ömrü uzamaktadır. %15 - %20 garantili yakıt tasarrufu...

Açık Genleşme Sistemi Dezavantajları

Açık genleşme sistemlerinde tesisat sürekli oksijen ile temas halinde olduğu için sistemin çürümesi hızlanır. Atmosfere açık olan sistemde buharlaşma olduğu zaman su seviyesi düşer ve üst katlar ısınma problemi yaşamaya başlar. Su kaybı sebebi ile kalorifer sistemine taze su eklenmesi durumunda tesisat kireçlenmeye başlar ve verim düşmeye başlar. Verimin düşmesi ile yakıt sarfiyatı artar ve verim düşer.

Genleşme Tankları Bakımları

Genleşme hava tanklarının kullanım alanlarına göre 1 yıl içerisinde en az 2 veya 3 defa bakımlarının yapılması gerekmektedir. Ön gaz basınçları kontrol edilen hava tankları hava basıncı düşük olması durumunda kesinlikle hava şarjlarının yapılıp uygun şekle getirilmesi gerekmektedir. Kalorifer sistemlerinin en önemli emniyet elemanlarından 1 tanesi olan genleşme tanklarının kazan kontrol ve bakımları esnasında kesinlikle kontrol edilmesi gerekmektedir.